O nas / Про нас

O nas

Przedszkole Miejskie nr 76 jest placówką publiczną. Znajduje się przy ul. Gałczyńskiego 9 w Łodzi na Osiedlu Dąbrowa, w dwupiętrowym, wolno stojącym budynku. Przedszkole otoczone jest dużym, przestronnym ogrodem wyposażonym w plac zabaw. Budynek usytuowany jest w środku osiedla z dala od zgiełku ulicznego.

Po wielokrotnych remontach mamy obecnie estetyczne sale, hole i łazienki, nowe meble, dobrze i nowocześnie wyposażoną kuchnię. Sale przedszkolne są wielofunkcyjne, duże i jasne, wyposażone w kąciki zabaw, komputery, sprzęt multimedialny. Zabawki posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Zarówno sale jak i łazienki dostosowane są do potrzeb małego dziecka.

Do naszego przedszkola uczęszcza 100 dzieci. Placówka jest miejscem w którym codziennie, wspólnie z dziećmi odkrywamy świat i poznajemy jego tajemnice. Respektujemy wolność i podmiotowość dziecka, szanujemy prawo do indywidualnego rozwoju, wspieramy uzdolnienia dzieci, pomagamy w osiąganiu samodzielności i kreatywności.

W naszym przedszkolu pracuje wykwalifikowana kadra, która stwarza dzieciom optymalne warunki do rozwoju przy wykorzystaniu różnorodnych form i metod otwartego stylu pracy. W pracy z dziećmi nauczyciele wykorzystują wiele pomocy dydaktycznych, stosując nowatorskie metody pracy realizują wybrany program dydaktyczno-wychowawczy, pozwalający na dobre przygotowanie absolwentów do podjęcia nauki w szkole.

Ponadto wykorzystujemy nowatorskie metody i rozwiązania pedagogiczne we wspieraniu indywidulanego rozwoju każdego dziecka. W naszym przedszkolu realizowane są programy własne nauczycieli oraz innowacje pedagogiczne:

· „Program własny nauczania języka angielskiego w wychowaniu przedszkolnym”

· Program własny: „Świat emocji malucha”

· Innowacja pedagogiczna o charakterze organizacyjno- programowym „ Kuchnie świata w Przedszkolu Miejskim Nr 76”

Przedszkole realizuje swoje zadania zgodnie z obowiązującą Podstawą programową Placówka realizuje także kierunki polityki oświatowej państwa, m.in.: - wychowanie zmierzające do osiągniecia ludzkiej dojrzałości poprzez kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę̨, dobro i piękno, uzdalniających do odpowiedzialnych decyzji; - wspomaganie wychowawczej roli rodziny. Ochrona i wzmacnianie zdrowia psychicznego dzieci; - rozwijanie umiejętności metodycznych nauczycieli w zakresie prawidłowego i skutecznego wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w procesach edukacyjnych. Wsparcie edukacji informatycznej i medialnej, w szczególności kształtowanie krytycznego podejścia do treści publikowanych w Internecie i mediach społecznościowych; - podnoszenie jakości kształcenia oraz dostępności i jakości wsparcia udzielanego dzieciom i uczniom w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych i integracyjnych.

Organem prowadzącym jest Miasto Łódź. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Przedszkole pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00 – 17:00

про нас

Комунальний дитячий садок № 76 є комунальним закладом. Знаходиться за адресою вул. Gałczyńskiego 9 у Лодзі, у садибі Домброва, у двоповерховій окремо стоячій будівлі. Дитячий садок оточує великий, просторий сад з дитячим майданчиком. Будівля розташована в центрі садиби, далеко від вуличної суєти.

Після численних ремонтів тепер ми маємо естетичні кімнати, вестибюлі та ванні кімнати, нові меблі та добре обладнану сучасну кухню. Кімнати дитячого садка багатофункціональні, великі та світлі, обладнані ігровими куточками, комп’ютерною та мультимедійною технікою. Іграшки мають сертифікат безпеки. І кімнати, і ванні кімнати пристосовані до потреб маленької дитини.

Наш садочок відвідує 100 дітей. Заклад – це місце, де кожного дня ми разом з дітьми відкриваємо світ і пізнаємо його таємниці. Ми поважаємо свободу та суб'єктність дитини, поважаємо право на індивідуальний розвиток, підтримуємо таланти дітей, допомагаємо їм досягти незалежності та творчості.

У нашому дитячому садку працює кваліфікований персонал, який створює оптимальні умови для розвитку дітей, використовуючи різноманітні форми і методи відкритого стилю роботи. У роботі з дітьми вчителі використовують багато засобів навчання, використовуючи інноваційні методи роботи, впроваджують обрану дидактичну та виховну програму, що дозволяє добре підготувати випускників до початку навчання у школі.

Крім того, ми використовуємо інноваційні методи та педагогічні рішення для підтримки індивідуального розвитку кожної дитини. У нашому дитячому садку реалізуються власні програми педагогів та педагогічні інновації:

· «Власна програма навчання англійської мови в дошкільному навчальному закладі»

· Власна програма: «Світ дитячих емоцій»

· Педагогічна інновація організаційно-програмного характеру «Кухні народів світу в Муніципальному дитячому садку №76»

Дитячий садок виконує свої завдання відповідно до чинного профільного навчального плану, а також реалізує напрями освітньої політики держави, зокрема: - виховання, спрямоване на досягнення людської зрілості шляхом формування поглядів, орієнтованих на істину, добро і красу, сприяння людині. приймати відповідальні рішення; - підтримка виховної ролі сім'ї. Охорона та зміцнення психічного здоров'я дітей; - формування методичних навичок учителів щодо правильного та ефективного використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчальних процесах. Підтримка ІТ та медіаосвіти, зокрема формування критичного підходу до контенту, опублікованого в Інтернеті та соціальних мережах; - підвищення якості освіти, а також доступності та якості підтримки, що надається дітям та учням у дитячих садках, звичайних та інтегрованих школах.

Головною владою є місто Лодзь. Педагогічний нагляд здійснює Рада освіти в Лодзі.

Садочок працює з понеділка по п'ятницю з 6:00 до 17:00.